بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس
دستگاه پرسکاری

دستگاه پرسکاری چیست؟ آیا از این دستگاه شناخت کافی دارید و می دانید که به چه منظور مورد استفاده قرار می گیرد؟ چنانچه قصد دارید که با این دستگاه، کاربرد و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید، با ما در ماشین سازی برادران صادقی همراه بمانید.

دستگاه هایی که در صنایع و کارخانه های صنعتی استفاده می شوند بسیار متفاوت هستند و هر یک از آنها به منظور انجام امور خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه پرس آهن بیشتر بخوانید

دستگاه پرسکاری چیست؟

دستگاه پرسکاری در واقع همان طور که از نام آن مشخص است، به دستگاهی گفته می شود که برای پرس مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک آن شکل دهی، برش و مونتاژ قطعات مختلف انجام می شود.

به عبارت دیگر میتوان در رابطه با دستگاه پرسکاری گفت که این دستگاه به کمک فشاری که بر روی اجسام مختلف وارد می کند و عملیات پرس را انجام میدهد برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و هدف از به کار بردن آن نیرویی است که به اجسام مختلف به واسطه این دستگاه انجام می شود.

لازم به ذکر است که برای استفاده از این دستگاه از قطعاتی با فرم و شکل مورد نظر استفاده می شود که و پس از پرس، اجسام حالت قالب را به خود می گیرند.

انواع دستگاه پرسکاری چیست؟

دستگاه پرسکاری دارای انواع مختلفی از قبیل زیر است که هر یک از انواع آن ویژگی های متفاوتی خواهند داشت:

دستگاه پرس هیدرولیک:

در دستگاه پرسکاری از نوع هیدرولیک فشار به صورت هیدرولیکی ایجاد می شود به گونه ای که فشار سیال در یک محفظه خاص با استفاده از پمپ افزایش و یا کاهش پیدا می کند.

به عبارت دیگر می توان نحوه عملکرد دستگاه هیدرولیک همانند ترمز و فرمان هیدرولیک در نظر گرفت.

دستگاه پرس مکانیکی:

در دستگاه پرسکاری مکانیکی نیروی مورد نیاز برای پرس به کمک یک موتور ایجاد می شود و توسط یک مبدل به یک محور اعمال می گردد و به این شکل فشار مورد نظر به وجود می آید.

پرس های مکانیکی در مقایسه با پرس هیدرولیکی سریع تر هستند و از انها برای انجام پروژه های سبک استفاده می شود.

دستگاه پرس میل لنگی:

دستگاه پرس میل لنگی را به عنوان پرس کرانک نیز می شناسند. این دستگاه پرسکاری به گونه ای طراحی شده است که میل لنگ به شفت کنترل متصل شده است و این اتصال باعث ایجاد حرکت های عمودی از بالا به پایین می شود. از طرف دیگر میل لنگ و نیروی چرخشی الکترو موتور باعث ایجاد نیروی فشاری می شوند که این نیرو به یک و یا چند پیستون منتقل می شود.

دستگاه پرس کانکل:

این دستگاه پرسکاری انرژی موجود در الکتروموتور را انتقال میدهد. این دستگاه عملکردی همانند دستگاه میل لنگ دارد اما نیروی اعمال شده در آن با استفاده از گره در قسمت اتصالی انتقال داده می شود.

دستگاه پرسکاری کانکل برای کار کردن به شکل عمودی و افقی مورد استفاده قرار می گیرد و کار کردن با آن در فشارهای مختلف بسیار راحت است.

دستگاه پرس گریز از مرکز:

در این نوع دستگاه پرسکاری از یک الکترو موتور برای کنترل کردن یک صفت خارج از مرکز استفاده می شود که در یک نوع میله اتصالی می چرخد. میله اتصالی موجود در این دستگاه ها در داخل یک مفصل کشویی قرار داده می شود و حرکت این مفصل باعث بالا رفتن و یا پایین آمدن پیستون دستگاه می گردد.

از آنجایی که این میله در مرکز قرار نمی گیرد، از آن به عنوان دستگاه پرس گریز از مرکز یاد می کنند.

دستگاه پرس دنده ای:

دستگاه پرس دنده ای انرژی ایجاد شده در الکترو موتور را به کمک چرخ دنده به یک سمت انتقال میدهد و از این فشار به عنوان یک فشار متراکم کننده استفاده می گردد. در واقع نیروی تولید شده در الکترو موتور باعث چرخش یک چرخ دنده در اندازه های مختلف می گردد.

دستگاه پرس پیچ دار:

دستگاه پرس پیچ دار از از چرخش یک موتور برای چرخاندن پیچ بزرگ استفاده می کند. لازم به ذکر است که این مدل از دستگاه پرسکاری همانند دستگاه پرس هیدرولیک بسیار کند است و به زمان بیشتری نیاز دارد.

قیمت دستگاه پرس ضایعات آهن را اینجا مشاهده کنید

کلام پایانی:

دستگاه پرسکاری را به همراه انواع مختلف آن مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه قصد دارید که دستگاه پرسکاری برای پرس کردن ضایعات آهن و یا مواد دیگر تهیه کنید، از طریق ماشین سازی برادران صادقی به این منظور میتوانید اقدام نمایید.

نویسنده

seokar seokar

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...