بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس

بازیافت فلزات

ضایعات آهن یا قراضه چیست ؟

دستگاه پرس ضایعات فلزی ( آهن، آلومینیوم، فولاد و … )

آهن یا قراضه به موادی اطلاق می شود که  امکان بازیافت و به عبارتی بازگشت به چرخه تولید را داشته باشد.

فولاد در صنعت ایران و جهان بیشتربخوانید

تصورات  بعضی افراد بر این این موضوع است که با توجه به عدم مرغوبیت در فرایند تولید معیوب  این فلزات بعد از مدتی به عنوان ضایعات و قراضه ، دور ریختنی هستند و دیگر امکان بازیافت و بازگشت این ضایعات فلزی و غراضه ها به چرخه تولید وجود ندارد، لازم  است اشاره کنیم فلزاتی مانند آهن، آلومینیوم، مس، نیکل، گالوانیزه و … به هیچ عنوان  زباله نیستند و قابلیت بازگشت به چرخه تولید و صنعت را دارند. به طور مثال تیر آهن های که در ساختمان سازی و آهن آلاتی که در درب و پنجره ساختمان ها استفاده شده است و یا میتوان به اتومبیل های تصادفی که بدنه و شاسی و حتی موتور این اتومبیل ها  اشاره کرد که به عنوان ضایعات و قراضه قابلیت بازگشت به چرخه تولید را دارند.

این بازگشت به تولید شرایطی دارد که ابتدا باید این ضایعات یا غراضه فشرده شده و به ابعاد کوچکتر تبدیل شود تا قابلیت حمل و انتقال به کورهای ذوب را داشته باشند که این وظیفه به عهده دستگاه های پرس ضایعات است.

دستگاه پرس ضایعات آهن انواع مختلفی دارد که در اینجا با توجه حجم کاربری به اختصار به پرس های هیدرولیک ضایعات آهن می پردازیم؛

با دستگاه پرس ضایعات فولاد اینجا اشناشوید

نیروی محرکه پرس هیدرولیک  ضایعات آهن روغن است، روغن هیدرولیک به وسیله پمپ های هیدرولیک به سمت سیلندر که داخل آن پیستون قرار دارد هدایت می شود  ، و با فشار آوردن به میله پیستون فرآیند پرس انجام می شود.

لازم به ذکر است  این پرس ها مقرون به صرفه ترین و ایده آل ترین ابزار برای فشرده سازی و کم حجم کردن ضایعات فلزی هستند. باید توجه داشت امروزه قویترین دستگاههای پرس ضایعات آهن و غراضه، دستگاه های پرس ضایعات هیدرولیک هستند.

پرس های پیشرفته هیدرولیک صادقی

فرآیند تولید ضایعات فلزی؛

ضایعات فلزی یا قراضه‌ها توسط وسایل روزمره که توسط انسان‌ها و یا در صنایع و کارخانجات تولید شوند. که این وسایل می توان شامل تکه‌های مازاد انواع فلزات و قطعات تراش‌خورده در کارگاههای تولید مصنوعات فلزی، با عنوان ضایعات یا  قراضه، جمع‌آوری و به فروش می رسند.

نکنه قابل تامل اینجاست هر ساله میزان حجم ضایعات آهن و قراضه به طور چشمگیری افزایش دارد، امروزه صنعت نیاز زیادی به فلزات دارد و این موضوع باعث افزایش قیمت در بازارهای جهانی برای ضایعات و آهن قراضه شده است.

بررسی دستگاه پرس هیدرولیک را در این صفحه مطالعه فرمایید

پرس هیدرولیک