بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس
بلاگ

نحوه کار دستگاه های قیچی ضایعات

دستگاه های قیچی ضایعات

نحوه کار دستگاه های قیچی ضایعات چگونه است؟ دستگاه قیچی ضایعات چگونه به قیچی کردن ضایعات می پردازد؟ ایمنی در حین کار کردن با دستگاه قیچی ضایعات چگونه است؟ برای اینکه پاسخ این پرسش ها را دریابید، لازم است که تا پایان این مطلب همراه با ما باشید.

تجهیزاتی که در کارخانه ها و مراکز صنعتی استفاده می شوند با هم بسیار متفاوت هستند و هر دستگاهی برای هدف مشخصی به کار می رود. یکی از انواع مختلف دستگاه هایی که در کارخانه های مختلف استفاده می شود، دستگاه قیچی ضایعات است که به آن گیوتین ضایعات نیز گفته می شود.

علاوه بر این دستگاه برای بازیافت ضایعات آهن از دستگاه های دیگری نیز استفاده می شود. به عنوان مثال: خرد کن آهن، دستگاه پرس و پرس عدل ساز از دیگر دستگاه هایی هستند که برای بازیافت ضایعات فلزی استفاده می شوند.

با دستگاه پرس ضایعات بیشتر آشنا شوید

دستگاه قیچی ضایعات چیست؟ 

دستگاه قیچی ضایعات به دستگاهی گفته می شود که بسیار بزرگ و سنگین وزن است و برای کار کردن با آن باید از دانش کافی برخوردار بود. دستگاه قیچی ضایعات که معمولا در کارخانه هایی مانند: خودروسازی به کار می رود، ظاهری تقریبا شبیه به قیچی دارد که قطعات فلزی مختلف در داخل آن قرار داده می شود و به واسطه دستگاه آن را به ابعاد مورد نظر برش می دهند.

به کمک دستگاه قیچی ضایعات می توان آن دسته از ضایعات فلزی را که قابل استفاده نیستند، بازیافت کرد و مجددا از آنها در راستای هدف مورد نظر استفاده کرد. در غیر این صورت بهای بسیار زیادی به دلیل دور ریخته شدن این فلزات به هدر می رود و مدیران کارخانه متحمل ضرر می شوند.

لازم به ذکر است که از این قیچی ضایعات در صنایع ذوب فلز و کارخانه های خودروسازی به وفور استفاده می شود و از آن به عنوان یکی از اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز یاد می شود.

نحوه کار دستگاه های قیچی ضایعات چگونه است؟

گیوتین ، مجهز به دو تیغه بلند بسیار تیز است که با روشن شدن دستگاه این دو تیغه دقیقا همانند قیچی بر روی هم قرار می گیرند و فلزی که در بین آنها قرار داده شده است، به دو نیم تقسیم می شود.

برای بازیافت فلزات ابتدا به کمک قیچی ضایعات آنها را به ابعاد مورد نظر و کوچک تبدیل می کنند و سپس به واسطه سایر دستگاه های بازیافت فلز آنها را به در راستای هدف مورد نظر اماده سازی می نمایند تا دوباره فلزات را وارد چرخه کنند و امکان استفاده مجدد از انها را فراهم نمایند.

 

از انجایی که این دستگاه بسیار پر خطر است و تیغه های بسیار تیزی دارد، باید حتما نکات ایمنی را در مواقع کار کردن با آن رعایت کرد تا از بروز حادثه جلوگیری به عمل آید. در غیر این صورت ممکن است که کارگران متحمل آسیب های بسیار جدی شوند.

قیمت دستگاه پرس ضایعات آهن را اینجا مشاهده کنید

نحوه کار این  دستگاه زیر نظر کارگران:

کارگرانی که با این دستگاه در ارتباط هستند و اپراتور آن در کارخانه ها به حساب می آیند باید در حین کار کردن با این دستگاه نکات ایمنی به شرح زیر را رعایت کنند:

  • از پوشیدن لباس های گشاد و دست و پا گیر خودداری کنند
  • از شوخی کردن در مجاورت دستگاه بپرهیزند
  • برای بررسی و آزمایش وضعیت دستگاه باید آن را در ابتدا خاموش کنند
  • از قرار گرفتن در بخش های عملیاتی دستگاه خودداری کنند
  • پیش از روشن کردن دستگاه قیچی ضایعات آن را بررسی کنند
  • قبل از روشن کردن دستگاه مطئن شوند که در بین دستگاه چیزی قرار نگرفته است
  • از صحبت کردن با موبایل و همکاران در حین روشن بودن دستگاه خودداری کنند
  • برچسب های ایمنی را بر روی دستگاه بزنند تا همه با نکات ایمنی آن آشنا شوند
  • و…

بخش پایانی:

نحوه کار دستگاه های قیچی ضایعات را در مجموعه ماشین سازی برادران صادقی تحت بررسی قرار دادیم تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند و با نحوه کار کردن این دستگاه و نکات ایمنی که در حین کار کردن با آن باید رعایت شوند، آشنا شوید.

در صورتی که به راهنمایی و یا مطالب بیشتری نیاز دارید، از سایر مقالاتی که برای شما در مجموعه برادران صادقی درج نموده ایم استفاده کنید.

نویسنده

seokar seokar

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا پلاس ...